23 grudnia 2018 14:04 | Aktualności

Jasełka 2018

„Usiądźcie wygodnie i otwórzcie oczy,
Podziwiajcie Miłość, która do nas kroczy.
Oglądajcie raz jeszcze to, co dzisiaj nowe.
Misterium Bożonarodzeniowe…”

Tymi słowami wszyscy uczniowie, pracownicy naszej szkoły i zgromadzeni rodzice zostali zaproszenie do oglądania przedstawienia jasełkowego. W tym roku jasełka zostały przygotowane przez uczniów klasy 8c oraz 7c. W specjalnie przygotowanych strojach oraz przy pięknej scenografii, młodzi aktorzy przedstawili sceny narodzin Chrystusa. Był św. Józef i Maryja, byli pasterze, mędrcy i anioły. Całość przedstawienia przeplatana była kolędami i pastorałkami. Uczniowie wykazali się świetną grą aktorską. Z zaangażowaniem weszli w role, pięknie recytowali swoje kwestie i śpiewali kolędy. Puentą biblijnej historii stały się słowa piosenki, które zna każdy z nas: „Jest taki dzień, bardzo ciepły choć grudniowy, Dzień zwykły dzień, w którym gasną wszelkie spory,(...).” Kiedy część artystyczna dobiegła końca, głos zabrała Pani Dyrektor Renata Gawełczyk, która podziękowała uczniom za występ oraz złożyła wszystkim zebranym życzenia świąteczne. Pani Dyrektor zaprosiła na środek przedstawicieli wszystkich klas, przedstawicieli nauczycieli, pracowników obsługi i administracji, rodziców i podzieliła się z nimi opłatkiem. Mamy nadzieję, że Jasełka Bożonarodzeniowe oraz klasowe spotkania wigilijne wprowadziły wszystkich w świąteczny nastrój i przypomniały, że Święta Bożego Narodzenia są już bardzo blisko oraz że zbliża się czas refleksji, czas kiedy wszyscy stają się dla siebie bardziej życzliwi, milsi i zapominają o wszelkich sporach i waśniach. Niech okres Bożego Narodzenia będzie okazją do tego, by uczynić miły gest i dać wyraz swojej pamięci nie tylko o członkach najbliższej rodziny, ale również o przyjaciołach czy współpracownikach. Życzymy wszystkim zdrowych, wesołych, wypełnionych radością i spokojem Świąt Bożego Narodzenia!

Jasełka 2018