Tutaj powinien być opis

Szkoła bez tajemnic - 5c dla 1c

- Idziesz do szkoły - oznajmiają poważnie rodzice.

- Idziesz już do szkoły ? - pytają zachwyceni dziadkowie.

- Idziesz do szkoły... - z zazdrością mówi młodsze rodzeństwo.

Skoro tyle bliskich osób o tym mówi, musi to być naprawdę coś ważnego.  Choć może wydawać się, że to wyprawa w nieznane, od czego są starsi koledzy? Warto posłuchać, gdy dzielą się swoimi radami. 14 października uczniowie klasy 5c udali się na gościnne występy do kolegów z klasy 1c. Pierwszoklasiści mogli obejrzeć przedstawienie, którego bohaterami były, dobrze znane dzieciom postacie, tj. kózki, wilk, lis, sowa, królik. To na ich przykładzie poznali historię koziej rodziny oraz najmłodszego koźlątka, które pełne obaw, udaje się ze swoim rodzeństwem do leśnej szkoły pani Sowy. Mała kózka wychowana przez mądrą mamę, szybko orientuje się, że jeden z uczniów - wilk trzyma się na uboczu i nie jest akceptowany. Koźlątko,  przez swoją ,, dziecięcą" dociekliwość upartość , dąży do pogodzenia wszystkich uczniów leśnej szkoły. Nikt nie jest w stanie odmówić mu racji i ostatecznie odnosi sukces. Pierwszaki odebrały przedstawienie z dużym entuzjazmem, potrafiły odczytać jego przesłanie. W następnej kolejności odgadywały zagadki związane z zawodami środowiska szkolnego. Później wysłuchały ilustrowanego wierszyka o perypetiach Oli i dowiedziały się, że ubliżanie innym to nie jest droga do przyjaźni. Na koniec poddane zostały eksperymentowi, w którym dowiedziono, że okulary nie są w stanie zmienić charakteru, a to, co jest istotne, kryje się w naszym wnętrzu. Spotkanie zakończyły  zabawy integracyjne, między innymi, z chustą animacyjną. Oba zespoły klasowe spędziły bardzo pozytywnie czas, nawiązały relacje, obiecały utrzymywać międzyklasowe przyjaźnie, a przede wszystkim, wspierać sie wzajemnie w tym , by być coraz lepszym .