Świetlicowe Halloween

W dniach 21.10 – 28.10.2019 r. zajęcia w świetlicy szkolnej koncentrowały się wokół Halloween. Jest to święto wywodzące się ze Stanów Zjednoczonych. Celem zajęć było zaznajomić dzieci ze zwyczajami związanymi z Halloween, rozwijać postawy tolerancji do innych kultur oraz tworzenie miłej i przyjaznej atmosfery. Podczas zajęć, prowadzonych przez panią Ewelinę Knop, panowała ekscytacja i dreszczyk emocji. Dzieci codziennie poznawały symbole i tradycje Halloween oraz tworzyły przeróżne prace plastyczne, które jednocześnie stawały się wystrojem sali świetlicowej. Powstawały między innymi nietoperze, przestrzenne dynie, zamek tajemnic, czarne koty oraz straszne maski. Uczniowie z wielkim zaangażowaniem wykonywali wszystkie prace. Podsumowaniem zajęć była halloween’owa gra planszowa. Cykl zajęć cieszył się wielkim zainteresowaniem, a dzieci świetnie się bawiły.